kto je ewelin

divider

NAŠE ZAČIATKY

Kapelu Ewelin zakladajú začiatkom roka 2013 traja chalani v Bratislave. Laci, ktorý je gitarista, spevák a zároveň píše texty pre EWELIN, jeho brat Ivan, ktorý hrá na basovú gitaru a bubeník Rob, nacvičujú prvé autorsky vlastné skladby. Dávajú dokopy koncertný program pozostávajúci z vlastných vecí so slovenským textom a hrajú prvé koncerty v kluboch.

Prvé demo nahrávky a videoklipy vo vlastnej réžii dostávajú Ewelin medzi ľudí a koncerty majú postupne podobu významnejších akcií. V septembri odohrajú svoj prvý koncert v ČR vrámci Metropolis Tour 2013 a rok ukončia na Beánii Managerov s Polemic.

Rok 2014 padlo rozhodnutie vyskúšať niektoré hudobné súťaže kapiel a pritom zahájiť práce na prvom štúdiovom EP. Ewelin si zahrala v dvoch kolách Radegast Líhne v Ostrave a Olomouci, po ktorých okrem koncertu Febio Fest v Prahe dostáva kapela aj ponuku na niekoľko koncertov vrámci jesenného Tour Tublatanky v ČR ako predkapela !!!

Po niekoľkých kolách si Ewelin vybojuje finálovú účasť v šamorínskej „Hudba v Duši 2“ (II. miesto) a predstaví sa aj v marcovom celoslovenskom finále FAMAT 2014. Tu získava kapela špeciálnu cenu poroty – 3 nahrávacie dni v HStudio. V Lehote u Mareka Viršíka (Horkýže Slíže) so Sanchezom (Bijouterrier) tak nahrávajú 2 pesničky, ktoré budú kostrou prvého EP.

DEBUTOVÝ ALBUM

Ewelin v prvých mesiacoch r.2014 stíha osloviť ešte Jimiho Cimbalu, kde sa súbežne pracuje na ďalších 5tich skladbách, ktoré budú na debutovom albume kapely.

EP Ewelin vychádza v Auguste 2014, obsahuje 3 skladby :
– Za tebou
– Sám
– Nevinná

Debutové CD s názvom Audiopilot je na svete!
Píše sa apríl 2015 a kapela hrdo predstavuje na všetkých frontoch svoje dielo. V máji zverejňuje Ewelin videoklip k úvodnej piesni z albumu „Umlčať ma skús“

Krst albumu prebehol vo fanzóne majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Ostrave. Krstným otcom sa stal frontman skupiny Desmod – Mário Kuly Kollár!

ZROD DRUHÉHO ALBUMU

Posledné single v roku 2015 sa niesli v znamení cover verzií :
*Smädní pod vodou (30 seconds to Mars)
*Nikde ma niet (Alter Bridge)
– v oboch prípadoch podporil kapelu Ewelin textársky majster, pán Martin Sarvaš!

Na jar 2016 zverejnila kapela dva single, ktoré sa podobne ako song Smädní pod vodou nahrával v Budapeštianskom Silverhill Studio. O zvuk sa postaral Arnold Vígh. Kapela priniesla toto trojpesničkové EP 2016 svojím fanúšikom online!

Koncom roka 2016 sa kapela rozhodla vypustiť do sveta v poradí druhý štúdiový album Dobrí a Zlí. Okrem spoločnej pesničky AHA?! s rapperom Strespezom, sa na albume nachádzajú aj nahrávky z One Love Studio. Nahrávanie prebiehalo na jar 2016 pod taktovkou zvukového majstra Ivana Jombika.
Zaujímavosťou určite je, že Ewelin nahrávali tieto pesničky súčasne celá kapela naraz – takpovediac „live“ .